איך מגיעים אלינו?

שיניים תותבות

שיניים תותבות - המדריך המלא

שיניים תותבות

מה זה שיניים תותבות?

שיניים תותבות הן שיקום נשלף העשוי אקריל ומיוצר במעבדה בהתאמה אינדיבידואלית לפיו של המטופל.

השיניים התותבות משמשות להחזרת התפקוד והאסתטיקה הדנטלית שסופקו על ידי השיניים שהיו בעבר בפה.

שיניים תותבות מתחלקות ל-2 סוגים:

  1. תותבת שלמה – משמשת את המטופלים במקרים בהם חסרות כל השיניים, מסוגלת לשחזר גם את החניכיים והרכס האלבאולרי במידת הצורך. התותבת יכולה להיות נתמכת על הרכסים מחוסרי השיניים והחיך, או נתמכת על גבי שתלים דנטלים .
 1. תותבת חלקית – תותבת שבאה למלא מקום של שיניים בודדות שחסרות. התותבת יכולה להתחבר לשיניים הסמוכות באמצעות תופסנים או לחילופין נתמכת על גבי שתלים.
שיניים תותבות מחירים

קיימות אפשרויות טיפול נוספות. למה לבחור בשיניים תותבות?

 • עבור מטופלים רבים זהו הפתרון השיקומי של הפה היחידי: במצבים רפואיים שונים, או בנטילת תרופות מסוימות באופן קבוע, קיים איסור גורף על ביצוע שתלים. שיניים תותבות יספקו פתרון תפקודי ואסתטי ללא צורך בשתלים.
 • שיניים תותבות מהוות תחליף זול בהרבה מאשר השתלת שיניים, והן מאוד עמידות לאורך זמן; תיקונים, אם נדרשים, ניתן לבצע על התותבת הקיימת בקלות יחסית.
 • התקדמות הטכנולוגיה: כיום תותבות יכולות להיות נתמכות שתלים. על מנת לייצב תותבת שלמה יש צורך בשתלים בודדים בכל לסת, בניגוד לשיקום רגיל של כתר על גבי שתל הדורש שתל כנגד כל שן שחסרה.

מהם היתרונות לביצוע שיניים תותבות נתמכות על שתלים? 

  בניית התותבת על גבי שתל מעניקה יתרונות רבים:
 • עמידות לאורך זמן – כאשר התותבת לא נשענת על הרכס שמשתנה עם הזמן, אלא נתמכת על השתל, התוצאה יציבה יותר ונשמרת לתקופה ארוכה מאוד.
 • יציבות משופרת – האחיזה של התותבת בשתל טובה יותר לעומת אחיזה של תותבת ברכסים ובחיך, והמטופל נהנה מתחושת ביטחון בדיבור ובלעיסה.
 • תחזוקה פשוטה – קל לשלוף את התותבת לצורך ניקוי.
 • הרכבה פשוטה ולא מסורבלת – ניתן לוותר על שימוש במשחות ודבקים לקיבוע התותבת.
 • נוחות מקסימלית בזמן השימוש בתותבת – התותבת מעוצבת כמו שיקום של כתרים בגשר מאחר ואין צורך בתותבת באזור החיך. כתוצאה מכך הלשון חופשיה, קיימות פחות הפרעות בדיבור וחוש הטעם לא נפגע.
תיקון שיניים תותבות

לאיזה שינויים יש לצפות עם קבלת השיניים התותבות?

בקבלת תותבת חדשה, על המטופל להסתגל למספר שינויים עיקריים:
תקופת הסתגלות: צפויה תקופת הסתגלות של בין שלושה שבועות למספר חודשים, שכן המוח ומערכת שרירי הפנים זקוקים לתקופת הסתגלות להימצאותו של "גוף זר" בפה. אי התאמה לאחד המבנים יתבטא בפצעים, אי נוחות בתפקוד, בעיות בהגיית מילים וחוסר יציבות של התותבת.
שינויים במראה הפנים: מתקבל מראה צעיר יותר בעקבות שינוי במימד האנכי של הפנים והחזרת הגובה של שליש הפנים התחתון שאבד עם השיניים, וכן ע"י החזרת המראה של מלאות השפתיים.
שינויים בדיבור: הדיבור משתנה מעט, וזאת בשל העובדה שהלשון נוגעת בתותבת במקום בחיך בזמן הדיבור. תותבת נתמכת שתלים קצרה יותר והיא מסתיימת לפני אזור החיך, ולכן השינוי בדיבור פחות מורגש; אולם לעתים גם העמדה החדשה של השיניים בתותבת שונה מזו של השיניים הטבעיות, וכך הגיית הצלילים "ס" ו- "ז" נשמעת שונה מהגייתם לפני הכנסת התותבת לפה.
שינויים בדפוסי האכילה: הלעיסה עם תותבת פחות יעילה באופן משמעותי, ומחייבת חיתוך המזון לחתיכות קטנות והימנעות ממזונות דביקים.

הפתרונות להסתגלות מוצלחת לשיניים תותבות

במרפאת השיניים שלנו בתל אביב אנו מנוסים מאוד בהכנת תותבות מכל הסוגים, ומתחייבים להכין את התותבת באופן המעולה ביותר, כך שתתאים באופן המרבי.

בנוסף, אנו מקיימים מספר פגישות לאחר מסירת השיניים התותבות וזאת לצורך מעקב אחר הסתגלות המטופל, ביצוע תיקונים והתאמות עדינות לפי הצורך ומתנה מענה לכל בעיה שתצוץ.

רוצה לקבל מידע נוסף? צור קשר עם המרפאה שלנו עוד היום!

 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

03-631-0749

לפרטים נוספים וקביעת תור להתייעצות ללא כל התחייבות, אנא מלאו את הטופס משמאל

לפרטים נוספים וקביעת תור להתייעצות ללא כל התחייבות, אנא מלאו את הטופס

 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

הטבה מיוחדת בשבילך

בדיקת ייעוץ ללא התחייבות והטבת קורונה מיוחדת – השאר פרטים ונשמח לחזור אליך בהקדם.

 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.