רופא שיניים לילדים

רופא שיניים לילדים

אם רוצים רופא שיניים המתמחה בילדים, חשוב לשים לב לאופי של הרופא ולא רק להסמכות שלו. הגישה שלהם צריכה להיות שונה מאוד מאשר רופאי שיניים המטפלים במבוגרים. הגישה שלהם צריכה להיות סבלנית ונוחה. בדיוק כמו מבוגרים, גם ילדים פוחדים מרופא שיניים ורואים בביקור בקליניקה סבל. למרות כל זאת, רופא ילדים טוב מסוגל לשנות את האווירה של הטיפול ולהתחבר לילדים מהר. ככול שגורמים לילד להרגיש יותר בנוח, כך הוא משתף פעולה והטיפול עובר מהר יותר וטוב יותר.

איך מרגיעים את הילדים?

הדבר הראשון שרופא שיניים לילדים צריך לעשות כדי ליצור שלווה בקליניקה, הוא להסיר את החשש מליבו. במקום לשים על הקירות תמונות משעממות ומרתיעות, אפשר קלות לתלות ציורים עדינים יותר ולצבוע את הקירות בצבעים שמחים וצבעוניים. ההקפדה על הפרטים בקליניקה היא חשובה. זה כולל מגזינים לילדים, סוכריות לא סוכר, צבעים, נייר, סרטים לילדים על מסך הטלוויזיה ובעיקר לחייך המון. לא בטוח שהילד יצא מהמרפאה עם חוויה נעימה בהכרח, אבל אפשר מאוד לעדן את הפחד ולהעביר את טיפול השיניים בכיף.

טיפול שיניים בעדינות

כולם פוחדים מרופא שיניים. עבור רבים מהם הביקור בקליניקה לרפואת שיניים הינו חדש וזר. החוויה עצמה של הטיפול לא כל כך גרועה מרגע שעוצמים את העיניים. החשש של ההורים מחלחל לילדים כבר מהרגע הראשון. השיחה שהמבוגרים עושים לילדים בבית לפני הטיפול היא זו שמפחידה. אותה שיחה בדיוק מבצעת בדיוק את הפעולה ההפוכה בכך שהיא עושה הר מעכבר. רופא שיניים מקצועי מסוגל לדבר עם הילד בגובה העיניים ולהסביר לו בשיקוף מלא על החשיבות של טיפול לשיניים ובעדינות מה בערך מהלך הטיפול. בעוד רופא שיניים פוגש ילדים כל יום, לא כל יום ילד פוגש רופא שיניים.

פינוק ביציאה מהקליניקה

מעבר לסבלנות ולתשומת הלב המיוחדת של רופאי שיניים, גם הילדים מצידם צריכים יחס מיוחד. כדי לעזור להם לצאת מהקליניקה עם חיוך, הרופאים תמיד מחלקים איזשהו הפתעה בצורת חטיף קטן ללא סוכר, צעצוע או אפילו מברשת שיניים ממותגת. כשילד מקבל משוב חיובי, הוא שמח ומבחינתו קניתם את עולמו. ילדים חשים כגיבורים במידה ומעריכים אותם על התגברות על פחד. שיטה זו ממש נכונה לשימוש אצל ילדים כמו גם אצל מבוגרים. המצב האידאלי הוא כזה שכיף ללכת לרופא שיניים.

רופא השיניים נעזר בהורים

ילדים המגיעים לטיפול שיניים בפעם הראשונה, חוששים מחדר הטיפולים ומהכסא. כדי להרגיע את הילד בעת הביקור בקליניקה, רופאים לרוב מבקשים מהילד להניח את הראש שלו על ברכי ההורה, או שיחזיק לו את היד. בצורה זו מפחיתים מהפחד ומהחשש. בביקור זה כל מה שעושים זה לדבר עם הילד המטופל ולהסביר לו על מהלך הטיפול. רק במפגש השני רופא שיניים מבצע את הטיפול.

Leave a reply

נשמח לעמוד לרשותכם

טלפון : 03-6310749

פקס : 03-7304974

כתובתינו:

רח' שפרינצק 3, בית הרופאים תל-אביב