טיפולי שיניים בהרדמה כללית

טיפולי שיניים בהרדמה כללית

ישנן סיבות רבות בשיקול האם לבצע את כל טיפולי השיניים ביום אחד אצל רופא השיניים בהרדמה מלאה. הסיבה העיקרית בגינה פונים מטופלים היא פחד ובעצם פוביה מטיפולים דנטליים. אנשים נרתעים מכל מה שקשור בטיפול שיניים ולעיתים מעדיפים להתעלם מן הבעיה מאשר לטפל בה. לעיתים הבעיה מחמירה ונוצר כאב רב בחניכיים ובחלל הפה, ועדין הם פוחדים שמה רופא השיניים יגלה שיש צורך בטיפול מסובך. מחקר שנערך בארה"ב גילה וחקר ממה אנשים פוחדים גילה כי במקום השלישי הגיע הפחד מרופא שיניים.

מי פוחד מרופא שיניים?

אין חתך מסוים של אנשים בעלי פוביה מרופא שיניים. ניתן לשייך פחד בלתי רציונלי זה לילדים, מתבגרים ומבוגרים. בעוד לפני כמה עשרות שנים טיפולי השיניים באמת היו דרקוניים והמכשור הרפואי לא היה קיים, היום הציוד בקליניקות כה מתקדם עד שאין ממה לחשוש באמת. ישנם חומרים להרדמה מקומית ולשיכוך כאבים ועד סוף היום כבר לא זוכרים שהינו בטיפול אצל רופא שיניים. עם זאת, לאנשים רבים זה לא מספיק והם כה פוחדים עד שהאפשרות היחידה עבורם היא טיפול שיניים בהרדמה מלאה.

למה דווקא הרדמה כללית?

מעבר לאלו הפוחדים מרופא שיניים עד מוות, ישנן עוד סיבות למה לבחור דווקא טיפול שיניים בהרדמה כללית. ישנם מקרים בהם לאדם אחד יש צורך בהליך של כמה טיפולים ארוכים. על מנת לחסוך את הזמן ואת ההתרוצצות מטיפול לטיפול, אפשר לעשות בטיפול בודד בהרדמה מלאה את כל אלה. חלקם של האנשים רגישים לחומרי הרדמה מקומיים והדרך היחידה לביצוע טיפול היא באמצעות חומרים להרדמה כללית. במקרים קיצוניים בהם המטופל לא מסוגל לשבת על כיסא הטיפולים ולשתף פעולה עם הרופא, גם אז אפשר לבצע הרדמה מלאה.

להתאים את הטיפול למטופל

כמו בכול טיפול שיניים, גם כן צריך להתאים את כל האלמנטים למטופל באופן מיטבי. להתאים את חומר ההרדמה לגיל, למשקל ולבעיה בה מטפלים. דרכי ההתמודדות של רופאי השיניים עם החרדה של המטופלים גם היא השתנתה מאוד בשנים האחרונות. פתרון כמו גז צחוק הולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות ועוזר מאוד לשמור על טיפול איכותי. ישנם רופאי שיניים הנוהגים להתלוצץ עם המטופלים ולהגיד דווקא עד כמה הטיפול כואב ומפחיד ובעצם לנסות לגרום להורדת המתח.

רופא מרדים מקצועי ומומלץ

כאשר מגיעים לקליניקה הדנטלית, חשוב לוודא שהרופא המרדים הוא בעל ההסמכות הנדרשות ומיומן בביצוע הרדמה שכזו. עוד לפני שמתחיל כל התהליך חשוב ליידע את הרופא המרדים במידה וידועה רגישות לחומרים מסוימים או בדבר היסטוריה רפואית רלוונטית. גם במידה ומעולם לא עברתם ניתוח בהרדמה מלאה גם את זה יש לציין. טיפול מסוג זה הינו כפול כיוון שחוץ מהליך ההרדמה יש גם את הליך טיפול השיניים. כמה טוב שיש רופא שיניים מומלץ ומקצועי שאפשר לסמוך עליו.

Leave a reply

נשמח לעמוד לרשותכם

טלפון : 03-6310749

פקס : 03-7304974

כתובתינו:

רח' שפרינצק 3, בית הרופאים תל-אביב