טיפולי שיניים מיוחדים לילדים

טיפולי שיניים מיוחדים לילדים

אם שאלתם את עצמכם אילו טיפולי שיניים צריכים כבר ילדים קטנים, הרי ששכחתם בעצמכם את כל הליקויים שתיקנו אצלכם כי זה כנראה כבר היה מזמן, והטמעתם את היגיינת השיניים והמשמעת הרצויה מבלי לזכור מתי זה התחיל. רופאת שיניים לילדים נתקלת בכל המקרים של בעיות שיניים מלידה ובגלל תאונות, אבל יש לה גם תפקיד חשוב מאוד בהקניית הרגלים נכונים ושמירה על היגיינה ובריאות השיניים תוך כדי מעקב וטיפול בהם לכל אורך הילדות והנעורים. יש כל מיני טיפולי שיניים שאנשים חייבים להתחיל בגיל צעיר כדי לשמור על שיני הילדים.

 

מניעת עששת

הורים גורמים עששת לילדיהם על ידי תזונה לא נכונה והרגלי היגיינת שיניים לקויים. כמו כן, כאשר הם עצמם לא מטפלים בשיניים שלהם, ולהם עצמם יש עששת, הם מעבירים זאת לילדים שלהם. רופאת שיניים לילדים מקצועית באמת תאבחן ותבדוק את הנושא כאשר יש ממצאים כאלה, ותדריך אתכם גם לטפל בעצמכם, גם לדאוג להיגיינת המוצץ והפטמה של הבקבוקים שלהם, גם להפחית בסוכר וגם לשמור על היגיינה של הקטנטנים.

 

אכילה נכונה כדי לא לגרום נזקים מתמשכים

אכילת חטיפים מלוחים מסוכנת לא פחות ממתוקים, וההרגלים של איכל הנכונה חייבים להיות מופנמים כמה שיותר מוקדם על ידי ההורים. ככל שהילדים קטנים הם ירצו פחות לאכול זאת אם תרגילו אותם לאכול בריא.

 

מעקב והדרכה גם להורים

רופאת שינים לילדים מקבלת את הילדים כמה שיורת מוקדם, יוצרת אתם קשר, בודקת את מצב השיניים, הלסת והחניכים כדי לבדוק אם יש ליקויים מבניים וגנטיים. היא מדריכה הורים וילדים גם איך לשמור על מצב הפה כדי למנוע פטרת, זיהומים, לטפל בפלואוריד כדי למנוע עששת, כיצד לצחצח שיניים נכון ולהשתמש בחוט דנטלי, כיצד לעקוב אחר התפתחות השיניים כדי לעבור יישור בזמן או לטפל בליקויים המבניים בעזרים שונים. כמו כן, תבדוק למה יש לילדים פצעים ואפטות וכיצד צומחות השיניים במבנה נכון בחניכיים, ואם יש חורים שיש לבצע להם סתימות.

 

טיפול פולשני בפגמים מלידה

יש ילדים שאצלם מתגלים פגמים מלידה במבנה השיניים והחניכיים, והם כנראה יהיו חייבים במעקב צמוד ביותר כדי לתקן אותם גם בצורה פולשנית יותר כמה שיותר מוקדם. תיקון בגיל הרך מבטיח גם צמיחה בריאה ונכונה יותר, גם חיסכון בעלויות וגם מראה אסתטי בשנים הכי קריטיות לביטחון העצמי ולדימוי העצמי שלהם. נכון שחלק מהטיפולים כואבים יותר אבל ההרדמה יכולה להקל על כך, והקשר הטוב עם רופאת שיניים לילדים יכול לעזור להם לעבור את כל התהליך ואת כל הטיפולים המורכבים יותר בקלות ובהרבה הבנה.

 

טיפולי שיניים לילדים עם מוגבלויות
היום קיימת מודעות גדולה יותר לילדים עם מוגבלויות, ויש יותר אבחונים שונים של ילדים כאלה. רופאת שיניים לילדים שמצליחה לשמור על קשר טוב עם ילדים ולמצוא את הדרך לרכוש את אמונם, תוכל לטפל באמצעים הייחודיים הנחוצים לשם טיפול בילדים כאלה ככל שצריך.

Leave a reply

נשמח לעמוד לרשותכם

טלפון : 03-6310749

פקס : 03-7304974

כתובתינו:

רח' שפרינצק 3, בית הרופאים תל-אביב